Новини
17 Листопада, 2023 р., 10:27
Ця Олімпіада буде вироком для старих і по-справжньому нудних завдань на папірцях за шкільними партами, адже об’єднала професіоналів, які просто зараз укладають цікавезні завдання з навчальних дисциплін. Головною метою Олімпіади є сприяти розвитку творчих та інтелектуальних здібностей учнів, виявленню обдарованих дітей та створенню середовища, яке стимулює їхнє освітнє та наукове зростання, спонукати учнів до активного самовдосконалення та поглибленого вивчення наукових дисциплін. Підтримка Збройних сил України благодійними внесками учасників.
17 Листопада, 2023 р., 08:52
З чого почати пошуки психолога? З двох речей. Перша – усвідомлення того, що психолог – не чарівник, і питання, які ви маєте до нього, не зникнуть за помахом палички. Робота з терапевтом – це насамперед робота над собою, яка вимагатиме часу та зусиль.
16 Листопада, 2023 р., 14:36
Кілька днів тому наче хмаринки під ногами, а сьогодні навіть чашка кави важча за камінь. Від початку повномасштабної війни такі коливання настрою знайомі усім. Хтось підсвідомо самостійно «вирівнюється» за день-два. Комусь потрібна допомога, аби зупинити ці емоційні гойдалки. Але й тих, й інших «накриває» хвилями. Чому так?
Як пояснюють фахівці, такі підйоми та спади емоцій – це навіть не особисті внутрішні відчуття людини. Це поєднання станів одразу багатьох людей, бо змінилася сама атмосфера. Світ війни, у якому зараз живуть українці, дуже відрізняється від того мирного, до якого ми звикли. Постійні загрози обстрілів, високий рівень тривоги виснажують.
«Психіка реагує на нові умови. Як саме – залежатиме від рівня травматизації, віку, ступеня впевненості, залученості до соціальних структур. Тому що людина, наприклад, в ЗСУ – це одні налаштування, людина цивільна – це другі налаштування, людина в еміграції або вимушено переміщена всередині країни – це зовсім інші. Але поєднує усіх одна дуже важлива річ: коли людина потрапляє в стресову ситуацію – мобілізується енергія», – зазначив у прямому ефірі на сторінці ГО Безбар'єрність та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA Сергій Міщук, провідний національний тренер, супервізор проєкту «Психосоціальна підтримка під час війни».
Реакція на стрес може відбуватися в декілька етапів. Зазвичай спочатку психіка паралізується. Людина в цей час поводиться інстинктивно: ніби не усвідомлює події навколо, а спостерігає за ними у кіно. І саме інстинкти схиляють до подальшого егоїстичного або альтруїстичного вибору: бігти, битися, завмерти, волонтерити чи віддати своє життя за когось іншого.
«Але найперша фаза – це фаза шоку, після якої йде мобілізація енергії. І якщо піднялась така хвиля енергії, яку психіка може обробити, людина стає дуже працездатною, може не спати днями і ночами. Згадаймо наших воїнів на передовій. Буває таке, що вони за три доби відпочивають годину. Або три години за цілий тиждень, і при цьому лишаються спроможними. Такі самі хвилі ми спостерігаємо і серед мирного населення. Саме хвилі, бо після мобілізації захисної енергії завжди йде певний спад, у великій кількості різновидів. І щоб психіка могла опанувати ці процеси – їй потрібно розуміти, на якому етапі відбувається збій», – пояснює Сергій Міщук.
Здебільшого люди балансують між двома типами виснаження. У депресивному стані іноді взагалі немає сил підвестися і втрачається спроможність діяти. У тривожному стані людина весь час непокоїться, залипає у месенджерах, гортає стрічки новин і займається справами, які вимотують, але не приносять жодних результатів.
«У обох типах виснаження ми бачимо сильну втому. Це і є той самий спад після емоційної гірки. Дуже потужний розповсюджений процес, для якого немає загального чарівного рецепту – відновлення буде йти індивідуально. Ось чому важливе розуміння власних психічних процесів і постійне самонавчання: як опрацьовувати стресові стани та як взаємодіяти з іншими людьми», – додає Сергій Міщук.
Цикл ефірів з фахівцями відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка впроваджується за ініціативою першої леді «Ти як?».
Більше про підтримку себе та людей поруч на https://bf.in.ua/turbota
#тияк
16 Листопада, 2023 р., 13:49
Річард Гір, голлівудський актор і громадський активіст, під час Третього Саміту перших леді та джентльменів Summit of First Ladies and Gentlemen – про підліткові труднощі та про те, як акторське мистецтво допомогло йому опанувати емоції та зрозуміти шлях до власного ментального здоров’я
«Я був типовим підлітком. Не зовсім розумів, хто я, чого хочу, який вигляд матиме моя дорога у цьому житті. Я відчував невпевненість, незахищеність, а ще – деякий дисонанс між власними досвідом і розумінням – і тим, що мені нав’язували. Я бачив, що світ не такий, як мені говорять. І це від початку принесло чимало проблем.
Згодом я прийшов до професії, яка дозволила мені задіяти всі свої почуття. Навіть такі, як самотність, ізольованість, відокремленість. Я зрозумів, що такі речі притаманні тією чи іншою мірою усім людям. Акторське мистецтво дозволило зосередитися і краще зрозуміти власне ментальне здоров'я. А ще – допомогло вивчати свідомість та розуміти, як працюють мої емоції.
Ми всі опиняємося в ситуаціях, коли певної миті можемо піддатися ненависті та злості. От зараз Україна проходить надзвичайно важливий і складний етап своєї історії. Можна скоритися цьому болю. А можна подивитися по-іншому, розкрити серце та дати собі можливість більш широко зрозуміти світ».
Саміт перших леді та джентльменів був започаткований першою леді України Олена Зеленська у 2021 році як міжнародна платформа для обміну досвідом та реалізації спільних проєктів у гуманітарній, культурній, освітній та медичній сферах.
Тема Третього Саміту – «Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього».
#flgsummit2023
#тия
16 Листопада, 2023 р., 10:09
16 листопада на Алеї пам’яті в Семенівці відбулося відкриття портрету загиблого героя – Дегтяра Сергія Івановича. Захід був приурочений до поминального обіду на 40 днів смерті солдата.
16 Листопада, 2023 р., 09:29
За ініціативою першої леді Олена Зеленська створено Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?». Місія проєкту – зробити піклування про ментальне здоров’я щоденною звичкою для українців.
15 Листопада, 2023 р., 12:28
Дайте дитині на вибір олівець чи фломастер, і нехай вона візьме його просто в кулак. Дитина має буквально малювати каляки-маляки — будь-які форми, з будь-якими інтенсивністю та натиском.
15 Листопада, 2023 р., 11:06
«Варто битись і підводитись варто,
15 Листопада, 2023 р., 11:03
Ті, кому є на кого покластися у складних ситуаціях, легше переживають стрес. У випадку з дітьми важливий тип стосунків, що зветься «надійна прив’язаність». У них дітей приймають такими, які вони є, — з усіма їхніми емоціями, недоліками, піклуються, забезпечують близькість і надійність.
15 Листопада, 2023 р., 11:02
Усвідомити, що психіка похитнулася, і вказати на це самому собі буває доволі складно. Та все ж ми помічаємо власну розгубленість чи бажання кричати й трощити все навколо через якусь дрібницю. Ми розуміємо, що щось не так, бо ми — дорослі.