Програми військово-патріотичного виховання учнівської молоді

          Військово-патріотичне виховання в закладах освіти здійснюється насамперед у процесі навчання, де в учнів закладається фундамент глибоких знань, формуються світогляд, національна самосвідомість. Уже в молодших класах учні усвідомлюють такі поняття, як "Батьківщина", "громадянин", "патріот", вчаться шанувати землю батьків, вивчають свій родовід.         

Питання національно-патріотичного виховання учнівської молоді постійно перебуває на контролі  відділу освіти, культури, молоді та спорту  Благодатненської сільської ради. У жовтні 2019 на семінарі заступників директорів з виховної роботи розглянуте питання «Впровадження національно- патріотичного виховання у закладах загальної середньої освіти».

Фото без описуФото без опису

 

       Одним із завдань національно- патріотичного виховання є формування поваги до Конституції України, державної символіки: Герба,прапору,Гімну України. У кожному класному кабінеті оновлені стенди з державними символами. По класах проводиться роз’яснювальна робота серед учнів , виховні заходи,бесіди, посв’ячені висвітленню історії формування державних символів України,їх значення і використання в різні історичні періоди, шанобливому ставленню до них.

У школах проводяться виховні заходи: До дня захисника України, «Революція гідності», «Герої нашого часу», «Воїни АТО – наша гордість і слава», заходи до проведення Шевченківського тижня, Дня української писемності та мови, жертв Голодомору. Заплановано проведення заходів, спрямованих на виховання патріотизму у молоді до Дня збройних сил України. До Дня захисника України для учнів організовуються зустрічи з учасниками АТО,проводяться спортивні змагання, козацькі розваги.

Фото без описуФото без опису

   До річниці визволення України від фашистських загарбників проведені заходи, метою яких є формування у дітей патріотичних почуттів, вшанування пам’яті воїнів , які захищали і звільняли Україну та рідний край в роки Вітчизняної війни. Учні шкіл упорядкували братські могили, пам’ятні місця, пов’язані з подіями Великої Вітчизняної війни. Учнівська молодь взяла участь у покладанні квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків загиблих воїнів з нагоди 75- річниці звільнення України від фашистських загарбників.

Фото без описуФото без описуУ КЗ «Воєводський опорний заклад загальної середньої освіти створений Музей Бойової слави. У кімнатах бойової слави створені експозиції «Про перемогу над нацизмом у Другій Світовій війні 1939- 1945років», створені експозиції про героїв АТО,присвячені боротьбі з російською агресією.

Фото без опису

 

До дня Революції Гідності проведені тематичні уроки про видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, інформаційно- просвітницькі заходи. Проведені заходи: круглі столи «Обговорення відеоматеріалів подій періоду з листопада 2013 - лютий 2014 року», «Скажи своє слово про Україну», «Обличчя Революції Гідності», демонстрація фільму «Революція гідності» урок патріотизму , приурочений Дню Гідності та Свободи «Україна – країна гідності і свободи», виховна година, присвячена подіям 2013- 2014 р.р «Революція гідності» класна година «Зима, що нас змінила»,виховний захід «Шануємо подвиг героїв Майдану».

 

Фото без опису

В річному плані заплановані заходи До Дня Соборності України, до подій під Крутами, до виведення військ колишнього СРСР з Афганістану, до Чорнобильської трагедії.

Фото без опису 

Фото без опису

Важливим чинником військово - патріотичного виховання учнівської молоді є робота з збереження народних звичаїв та обрядів українського народу. Яскравим прикладом цього стало свято до дня вишиванок. Відео за посиланням https://drive.google.com/file/d/1AXtVCp48GexVosG7mvCnh-M5OI3grR9q/view?usp=sharing  

Фото без опису

На батьківських зборах обговорено питання «Права людини згідно с Конституцією України», спрямоване на підвищення рівня знань і поінформованості громадян щодо реалізації та захисту їх прав , гарантованих Конституцією і законами України.

У школах  проведені наступні заходи:

  • усний журнал: «Я громадянин України».
  •  виховний захід «Конституція – основа моєї держави»,
  • вікторина «Що я знаю про тебе,Україно?»,
  • години спілкування: «Права свої знай – та про обов’язки свої не забувай», «Закон захищає дитинство», «Права дітей згідно з Конвенцією ООН і Конституцією України», «Конституція України – очима дітей», «Конституція - Основний Закон України»
  • учнівська конференція: «Закон і право», конкурс малюнків «Дорога нам усім Україна». «Мої права»
  • диспут« Моя Конституція мене береже»

У бібліотеках  шкіл  оформлена тематична виставка «Я маю право».

Питання організації та проведення заходів з національно- патріотичного виховання знаходиться на постійному контролі. Так, це питання було проаналізовано у закладах освіти на серпневій педраді, обговорено на засіданні методичного об’єднання класних керівників.

У КЗ «Воєводський опорний заклад загальної середньої освіти»  працює гурток військово- патріотичного спрямування «Джура»,  де учні готуються стати гідними захисниками держави.

Фото без описуФото без опису

УКРАЇНА – ЦЕ ЄВРОПА»

Цей день ЗЗСО святкують на базі КЗ  «Благодатненська ЗОШ І-ІІІ ст.» 

Фото без опису

Фото без опису

Вшанування пам'яті загиблих воїнів в роки Великої Вітчизняної війни

    З кожним днем усе далі від нас священна дата - День Великої Перемоги. Усе менше дітей війни ми бачимо на святі.. Це свято схвилювало не тільки людей похилого віку, а й молодь, яка шанобливо ставиться до героїв рідного краю. До підніжжя пам'ятника покладають квіти. Світлу пам'ять воїнів вшановують хвилиною мовчання. «Ніхто не забутий, ніщо не забуто …» 

Фото без описуФото без описуФото без опису

75-а річниця визволення Миколаївщини 

Фото без описуФото без опису

З нагоди відзначення річниці визволення Миколаївщини від німецько-фашистських загарбників у школах  проведено:

- тематичні лінійкі « А пам’ять священна…», виховний захід «Гаряча весна 1944 року. Визволення Миколаївщини»,  організована діяльність загонів волонтерського руху для всебічної допомоги дітям війни.

У шкільних бібліотеках оформлені відповідні виставки.

                                  Зустріч з воїнами АТО

  Учні пройнялися гордістю за наших воїнів-захисників та впевнені , що Україна переможе у війні,бо захищає свою волю та незалежність. 

Фото без описуФото без опису 

«Небесна сотня на варті гідності»

 

     З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні у лютому у школах відбувся єдиний урок-реквієм «Небесна сотня на варті гідності».

    Учні декламували вірші, переглянули документальні хроники подій на Майдані, відео «Небесна сотня поіменно. Пам’яті героїв», «Герої не вмирають», а також вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Фото без опису 

Міжнародний день рідної мови у школах. 

Безсмертна… вічна рідна мова,

Дзвінкі і чисті голоси.

Так, мова — це душі основа,

Мірило честі і краси.

Щороку в цей день у школах  проводяться  лінійки «Мово рідна, живи в ріднім домі», присвячену Міжнародному дню рідної мовиФото без описуАкцiя «Теплі речі для солдата» 

Фото без описуФото без опису

Заходи щодо відзначення Дня Соборності України

 

Виховний захід можна переглянути за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1HQGdBGC4m1Tuc2ewjNYe0rhSz-vaKZkz/view?usp=sharing

 

Андріївські вечорниці

 

11 грудня у школах проводять  Андріївські вечорниці, метою яких залучення  школярів до збереження народних традицій і свят. Виконуючи народні пісні, діти згадують минуле рідного краю. Це свято народної мудрості, доброти, щедрості.
Веселі конкурси, чарівне ворожіння, смачна калита - все дарувало радість. Але особливо були до смаку гарячі варенички. 

Фото без описуФото без опису

 

Проводиться свято «Козацькому роду нема переводу»

З любов’ю до України в серці

Виховання у молодого покоління почуття гордості за свою країну, готовності бути гідним громадянином України, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині визначено проблемою загальнодержавного масштабу.

Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління.

У рамках національно-патріотичного виховання в школах проводяться виховні години, бесіди, темами яких є: святкування знаменних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями й традиціями українського народу, видатними людьми України, героями – учасниками антитерористичної операції на Сході держави. Традиційним стало проведення таких районних акцій: «Оберіг для воїна», «Малюнки та листи для воїна АТО», активними учасниками яких є вихованці  ЗЗСО. Велику роботу проводять класоводи, класні керівники , які організовують зустрічі з воїнами-односельцями – учасниками АТО та їх родинами, збір коштів, продуктів харчування та засобів особистої гігієни для воїнів, які перебувають у зоні АТО.

Саме патріотизм повинен об’єднувати українців, зберегти те, що протягом століть було нашою метою, - незалежну державу.Фото без опису

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь