Історична довідка

Благодатне — село в Україні, центр Благодатненської сільської територіальної громади Арбузинського району Миколаївської області. Населення становить 1416 осіб.

Село розташоване на лівому березі річки Корабельної (притока Південного Бугу), за 18 км на північний захід від Арбузинки і за 12 км від залізничної станції Кавуни на лінії Колосівка — Помічна Одеської залізниці.

Сучасне село засноване на рубежі XVIII — XIX ст. (у 1802 р. згадується в матеріалах подвірного перепису) казенними поселенцями з Курської і Рязанської губерній.

Влітку 1905 року селяни під керівництвом Т. І. Отращенко і П. Л. Цимбала захопили у поміщика землю і розподілили її між собою — по три десятини на людину. Виступ був подавлений.

На початку 1922 організована комуна «Вічний двигун», до якої увійшло 127 господарств. Незабаром з нею об'єдналося товариство по спільній обробці землі «Комбід», засноване в тому ж році. У 1934 року комуна перевена на статут сільськогосподарської артілі.

У роки нацистсько-радянської війни 390 жителів села воювали за свободу і незалежність Батьківщини, 238 з них пали смертю хоробрих, 350 — за мужність і відвагу нагороджені орденами і медалями. В. М. Шелякін — став повним кавалером ордену Слави, а С. Ф. Орел удостоєний звання Героя Радянського Союзу. У 1975 р. у Благодатному споруджений меморіал на честь воїнів-визволителів і односельців, загиблих у боях з гітлерівцями.

52 жителі Благодатного за успіхи в праці нагороджені орденами і медалями СРСР, в тому числі механізатор Н. С. Деменко — орденом Жовтневої Революції, шість чоловік — орденом Трудового Червоного Прапора.