Розвиток громадянського суспільства

28 Вересня, 2023 р., 13:33
Сучасні конституційні процеси в Україні характеризуються не лише своєю неоднозначністю, а й динамічністю. Йдеться не тільки про їх політико-правовий вимір, а передусім про розширення кола суб’єктів конституційно-правових відносин і оптимізацію їх правового статусу, удосконалення існуючих і утвердження нових інститутів держави і інститутів громадянського суспільства, котрі трансформуються з політичної у конституційно-правову площину й, тим самим, збагачують систему конституційного права та знаходять своє логічне продовження в системі чинного законодавства України.
28 Вересня, 2023 р., 13:31
У статті досліджується роль інститутів громадянського суспільства в публічному адмініструванні для підвищення ефективності взаємодії держави та громадськості як один із важливих системних елементів, для забезпечення ефективного функціонування країни в сучасних умовах. Проаналізовано теоретичну сутність понять громадянське суспільство, інститут громадянського суспільства та публічне адміністрування. Досліджено головні завдання інститутів громадянського суспільства та публічного адміністрування. Досліджено значимість організації інститутів громадянського суспільства в публічному адмініструванні задля асекурації пріоритету інтересів громадян на основі верховенства права. Розглянуто головні ознаки громадянського суспільства. Встановлено, що взаємовідносини між інститутами громадянського суспільства та публічною адміністрацією врегульовуються на основі Конституції України, Законів України, міжнародних актів, підзаконних нормативно-правових актів, договорів, меморандумів, установчими документами інститутів громадянського суспільства. Досліджено, що роль інститутів громадянського суспільства визначається функціями громадянського суспільства. Важливою проблемою є неефективна взаємодія інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади на місцевому рівні, оскільки на сьогодні майже відсутні механізми їх взаємодії, це викликає такі порушення, як зловживання службовим положенням та виникненню корупційних дій. Тобто необхідно структурувати механізми взаємодії органів публічної влади з інститутами громадянського суспільства на місцевому рівні, створити умови для партнерських відносин між ними, що в загальному утворить сприятливі умови для ефективних та плідних взаємовідносин між органами публічної влади та громадянським суспільством, що загалом підвищить рівень розвитку публічного управління на місцевому рівні та поступово на загальнодержавному рівні. Проаналізовано роль інститутів громадянського суспільства в діяльності публічної адміністрації в наступних сферах компетенції публічної адміністрації, як-от: охорона здоров'я, фінанси, міжнародна діяльність, безпека, юстиція, економіка, екологія, соціальна сфера, освіта. Аналізуються правовий аспекти позначеної проблематики та визначаються шляхи поліпшення чинного законодавства у сфері організації ефективних взаємовідносин між інститутами громадянського суспільства та публічною адміністрацією. Розглянуто проблеми та окремі нові виклики стосовно організації ефективних взаємовідносин між інститутами громадянського суспільства та публічною адміністрацією. Розкрито ряд вигод від врегулювання та покращення взаємовідносин між інститутами громадянського суспільства та публічною адміністрацією для забезпечення підвищення ефективності діяльності органів публічної влади України.
28 Вересня, 2023 р., 13:31
успільства Оксана Михайловська, асистент кафедри політології Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля Процес модернізації є однією з характерних рис сучасного політичного розвитку України. Його перспективи визначаються спроможністю режиму вирішувати проблеми інституалізації громадянського суспільства. В статті здійснюється спроба проаналізувати специфіку процесу розвитку інститутів громадянського суспільства в країні та роль держави в ньому. Важливою ознакою політичної модернізації є здатність держави до структурних змін в усіх сферах суспільного життя при збереженні стабільності суспільства, а також включення широких мас у політичний процес. Адже глибока демократизація політичних та економічних інститутів неможлива без активної участі громадян. Україна докладає зусиль, аби стати рівноправним партнером держав – членів Європейського Союзу. Ця обставина актуалізує проблему якнайшвидшого й найефективнішого досягнення відповідних стандартів у різних сферах життя. І одним з них є реально діюче, життєздатне і сильне громадянське суспільство. У політичному механізмі модернізації важливу роль відіграє співвідношення держави та інститутів громадянського суспільства. Ці питання активно досліджуються українськими вченими. Значний інтерес, зокрема, становлять монографії та колективні наукові розвідки В. Баркова, С. Бобровика, О. Богинича, В. Горбатенка, Т. Довгунь, А. Колодій, О. Онищенко, М. Патей<Братасюк, Ф. Рудича, М. Рябчука. Дослідження проблем пошуку шляхів урегулювання внутрішніх суперечностей, переоцінка цілей, можливостей, формулювання нових теоретичних засад політичної модернізації дають змогу проаналізувати специфіку процесу розвитку інститутів громадянського суспільства в Україні.
28 Березня, 2023 р., 08:31
Національна стратегія та плани заходів з її реалізації
28 Березня, 2023 р., 08:28
Що таке Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні?

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь