Новини
10 Серпня, 2023 р., 13:26
10 Серпня, 2023 р., 10:27
Як допомогти пережити цей травматичний досвід? Чи потребують ці люди особливого ставлення до себе? І яким воно має бути? Як правильно підібрати слова, що потрібно робити, аби просто надати підтримку?
Перелік практичних відповідей на всі ці питання надає новий посібник: «Особливості роботи з пацієнтами, які пережили полон та тортури, сексуальне насильство пов’язане з конфліктом. Рекомендації для фахівців медичної сфери».
Автори посібника діляться своїм досвідом та закликають не бути байдужими, ставитись з повагою та розумінням до цих людей. Адже з моменту повернення їх проблеми, на жаль, не закінчуються. Вони можуть мати тривалі наслідки як фізичного, так і психологічного характеру. Тому важливо вміти вчасно їх розпізнати та надати допомогу.
Книга в електронному вигляді доступна за посиланням http://surl.li/iskja
Посібник рекомендований для широкого кола фахівців та медиків.
Підвищення уваги суспільства до таких проблем стало можливим завдяки реалізації Всеукраїнській програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олена Зеленська. Одна з цілей Всеукраїнської програми, аби психологічна підтримка, допомога щодо психічного здоров’я були повсюдними та доступними.
За інформацією Координаційний центр КМУ / Mental Health UA.
#тияк
10 Серпня, 2023 р., 08:10
З питаннями, що стосуються банківських сервісів, доцільно звертатися до відділення банку, в якому ви обслуговуєтеся.
10 Серпня, 2023 р., 08:07
Миколаївська обласна військова адміністрація розповідає про людей, які мешкають в різних куточках нашого регіону та своїми вчинками надихають інших.
09 Серпня, 2023 р., 16:44
09 Серпня, 2023 р., 15:55
Первомайським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області отримано лист Держпродспоживслужби від 07.08.2023 № 11.1.3-21/17150 щодо повідомлення RASFF від 04.08.2023 № 2023.4661– fup 3.
09 Серпня, 2023 р., 13:22
Не забувайте про повноцінне харчування, сон, спілкування. Пийте воду і старайтеся тримати спину рівно
09 Серпня, 2023 р., 10:48
Якщо немає змоги бути поруч, вчасна й щира підтримка стає ще важливішою.
Дотримуйся цих порад, коли спілкуєшся телефоном чи в інтернеті:
Спитай, чи може людина зараз розмовляти. Особливо, якщо тема делікатна чи особиста.
Ти маєш правильно почути кожне слово. Якщо на тому кінці шумно, не соромся попросити співрозмовника перейти в тихіше місце.
Обов’язково перепитай, попроси пояснити, якщо щось було не зрозуміло.
Якщо є можливість відеодзвінка — запропонуй поспілкуватися саме так. Ти чудово розумієш, що по голосу можна неправильно трактувати емоції.
Знову ж, не починай відповідати, поки людина не договорила.
А коли договорила й замовкла, почекай ще кілька секунд про всяк випадок.
Підтримуй співрозмовника під час пауз. Він має почуватися комфортно, поки ділиться переживаннями: «Я тут... Я з тобою...».
Якщо людина знаходиться в стані сильного стресу, залишайся на лінії, доки вона не заспокоїться.
Зазначимо, що дані рекомендації створено в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» створеної за ініціативою першої леді Олена Зеленська.
Дізнавайтеся більше – http://howareu.com.
#тияк