Новини
17 Серпня, 2023 р., 13:04
Вже проведено картування відповідних сервісів: з’ясовано, хто та де їх здійснює. В половині областей готові також результати анкетування потенційних отримувачів цих послуг. Тепер важливий етап зіставлення двох досліджень, аби зрозуміти, де саме потрібні удосконалення та посилення надання допомоги.
17 Серпня, 2023 р., 10:46
Під час навчань планується відпрацювання практичних заходів з евакуації населення із зон умовного радіаційного зараження, ліквідації наслідків пожеж та ракетних ударів.
У ході відпрацювання можливе обмеження руху транспортних засобів по дорогах регіонального та місцевого значення на території Вознесенського району.
«Наголошуємо, що всі заходи носять НАВЧАЛЬНИЙ характер. Просимо зберігати спокій. Перепрошуємо за тимчасові незручності та дякуємо за розуміння», - йдеться у повідомленні.
17 Серпня, 2023 р., 10:44
Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:
17 Серпня, 2023 р., 09:48
Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує про необхідність дотримання діючого законодавства про харчові продукти на всіх етапах поводження.
17 Серпня, 2023 р., 09:33
Мінветеранів через інформаційний портал Е-ветеран https://eveteran.gov.ua приймає заяви на конкурсний відбір кандидатів на посади помічників ветерана у межах пілотного проєкту. Експеримент триває у Миколаївській, Вінницькій, Дніпропетровській та Львівській областях.
17 Серпня, 2023 р., 09:30
У школі діти вчаться будувати контакти, вирішувати конфлікти, лідирувати та підкорятися. Це найбільше місце соціалізації, де дитина отримує першу (і не завжди добру) систему оцінки. І не лише знань, а й себе як особистості. На ментальне здоров’я учнів це впливає по-різному. І дуже важливо не помітити і вчасно відреагувати булінг.
Що для цього потрібно
Створити систему обізнаності
Насамперед у школі повинні розуміти, що таке булінг. І вчителі, і діти. Педагоги зобов’язані помічати такі прояви одразу. А школярі мають знати: коли над однокласником сміються інші, називають його неприємними словами, кріплять на спину стікери – це вже ознаки булінгу.
Перекрити джерела булінгу
На жаль, часом самі вчителі стають провідниками непрямого булінгу. Пропонують близькі до цього поведінкові моделі: знецінення, систематичні образи. І тут почати треба з навчання. Люди мають знати, що вони роблять не так, і як поводитися правильно.
Дотримуватися нульової толерантності
Недопустимо, щоб у школі говорили: «Це ж діти, вони по-своєму розберуться». Або що учням потрібні навички вирішення конфліктів і ситуація минеться. Школа має бути активною, а втручання – миттєвим.
«Говорити треба з усіма: з булером, з тим, на кого він націлився, з батьками, з класом. У нас і досі діють стереотипи про ябеду. Але не мовчати – це нормально. Ти робиш добру справу, щоб булінг не ширився далі. До того ж, поведінкові розлади у разі вчасного втручання гарно піддаються корекції. Дітям треба дати здоровий спосіб отримати те, чого вони прагнуть. Уваги, лідерства, добрих стосунків, коло друзів і так далі. Тому настільки важливі програми навичок взаємодії: як будувати дружбу, як давати зворотний зв'язок, як критикувати чи підтримувати», – зазначила у прямому ефірі на сторінці ГО «Безбар'єрність» та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA докторка психологічних наук, голова Національного комітету EuroPsy, психотерапевтка Вікторія Горбунова.
Цикл ефірів з фахівцями відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олена Зеленська. Більше про підтримку себе та людей поруч – на https://bf.in.ua/turbota
#тияк #mentalhealth #психічнездоровя #bezbariernist
16 Серпня, 2023 р., 15:15
16 Серпня, 2023 р., 13:41
Державна податкова служба України повідомляє, що починаючи з 01.08.2023 суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
16 Серпня, 2023 р., 13:21
Тривалі стрес і втома можуть затьмарювати нашу свідомість. Коли емоції переповнюють, ми ніби втрачаємо зв’язок із реальністю, і з повноцінного життя переходимо на режим «існування».
16 Серпня, 2023 р., 10:01
Продовжується процес прийому заяв на участь у пілотному проєкті Мінветеранів із започаткування в Україні інституту помічника ветерана. Експеримент охоплює чотири області, серед них й Миколаївщина.