ШЛЮБ ЗА ДОБУ
Послуга «Шлюб за добу» надається відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 502-р "Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу"
«Шлюб за добу" - це пілотний проект. Його суть полягає у можливості зареєструвати шлюб у скорочений термін, в тому числі за добу за принципом екстериторіальності, тобто не має значення місце проживання громадян, які бажають вступити до шлюбу.
Яка процедура?
Для того, щоб провести державну реєстрацію шлюбу потрібно звернутись будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану (надалі -ДРАЦС).
При цьому, не має жодного значення, де зареєстровані наречені. Адже реєстрація шлюбу проводиться за принципом екстериторіальності, тобто документи можна подати до будь-якого органу ДРАЦС в будь-якому населеному пункті.
Для того, щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені строки, нареченим необхідно зробити кілька простих кроків:
- Звернутись до організатора державної реєстрації шлюбу, відомості про якого розміщені відповідним територіальним органом юстиції на офіційному сайті.
- Обрати дату та час для проведення державної реєстрації шлюбу.
- Укласти цивільно-правовий договір про надання послуги.
- Завітати на власне весілля.
Перелік документів
Для отримання відповідної послуги, заявником необхідно подати такі документи:
- паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства). У разі, якщо Замовником є іноземець, особа без громадянства, додається документ, що підтверджує законність його перебування на території України;
- індентифікаційний номер платника податків (у разі наявності);
- у разі якщо замовники або один з них раніше перебували у шлюбі, – документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок органу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо.
Не пред’являються оригінали документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу, якщо відповідні актові записи цивільного стану, про які повідомили у цьому Договорі, складені органами державної реєстрації актів цивільного стану України.
Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами українською мовою, засвідченими в установленому порядку.
- документи про сплату державного мита та про сплату платних послуг, що надаються органом державної реєстрації актів цивільного стану.
Організаторами проведення державної реєстрації шлюбу у скорочені строки на території Миколаївської області є:
Комунальна установа «Миколаївський міський палац культури та урочистих подій»
м. Миколаїв, вул. Спаська, 44, тел. (0512) 37-28-24
м. Миколаїв, вул. Шевченка, 58, тел. (0512) 37-28-24
Комунальний заклад культури «Миколаївський обласний краєзнавчий музей»
м. Миколаїв, вул. Набережна, 29, тел. (0512) 37-37-06; 37-02-19; 37-70-38
м. Миколаїв, вул. Адміральська, 4, тел. (0512) 37-37-06; 37-02-19; 37-70-38;
Комунальний заклад «Міський будинок культури»
м. Вознесенськ Миколаївської області, вул. Одеська, 22, тел. (05134) 3-23-63
Комунальна установа «Первомайський міський дитячо-юнацький центр національного відродження»
м. Первомайськ Миколаївської області, вул. Грушевського, 10, тел. (05161) 7-57-76