ПРООН відкриває новий набір до Майстерні розвитку органів студентського самоврядування “aGAIN 3.0”
Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансування Європейського Союзу та Уряду Данії оголошує новий набір до Майстерні розвитку органів студентського самоврядування (ОСС) “aGAIN 3.0”.
За останні п'ять років органи студентського самоврядування в Україні зіштовхнулися з чималою кількістю бар'єрів у своїй діяльності, серед яких пандемія COVID-19 та війна. Це призвело до того, що сучасному поколінню представників/-ць ОСС не вистачає успадкованих знань, досвіду та практичних навичок, які необхідні для якісної роботи.
ПРООН прагне розбудувати сприятливе середовище, засноване на сучасних практиках розвитку органів студентського самоврядування. Цей підхід спрямовано на розвиток потенціалу молоді, щоб вони ставали агентами змін та активно долучались до процесів прийняття рішень та відновлення у закладах освіти й громадах.
У 2023–2024 роках ПРООН в Україні запустила Майстерню “aGAIN” та “aGAIN 2.0.” для органів студентського самоврядування (ОСС) закладів вищої та фахової передвищої освіти у чотирьох областях, включно з внутрішньо переміщеними закладами. Цьогоріч проєкт виходить на новий рівень – третя фаза розширює географію на нові області і протягом УСЬОГО 2025 року ПРООН працюватиме над розвитком спроможностей відібраних ОСС.
Ми шукаємо тих, хто:
- має команду однодумців віком від 15 до 25 років, яка прагне розвитку свого ОСС, готова вчитися та долучатися до процесів відновлення вже зараз;
- входить до складу органу студентського самоврядування (ради / парламенту /сенату тощо) закладу вищої або фахової передвищої освіти або його підрозділу (факультету / інституту / відділення) з областей, що відібрані для проведення майстерні в 2025 році;
- має підтримку з боку адміністрації закладу освіти щодо участі вашого ОСС у майстерні та подальшого втілення мініпроєкту;
- має нарис майбутнього проєкту/-ів, які прагне втілити в межах цієї програми.
Коли: січень–листопад 2025р.
У 2025 році учасниками Майстерні 3.0. "aGAIN" стануть 20 органів студентського самоврядування (ОСС) з 12 партнерських областей а саме: Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернівецької та Чернігівської областей, а також заклади освіти, які вимушено покинули Донецьку та Луганську області й перебувають в інших куточках України.
Заповнюйте цю анкету до 19 січня 2024 р. для участі у майстерні.
Про формат майстерні
“aGAIN 3.0.” — це річна програма, в межах якої: (1) по 20 представників/-ць активної молоді та членів/-кинь відібраних ОСС візьмуть участь у одноденному інтенсивному тренінгу у своїй громаді. Основу навчальної програми складає визначення ключових завдань ООС, проєктна діяльність та участь у процесах відновлення. (2) ПРООН надасть грантову підтримку найкращим проєктам на втілення студентських мініініціатив, (3) надасть методологію для адаптації унікальної симуляційної гри для адаптації першокурсників та нових членів в ОСС та (4) допоможе зі стратегуванням діяльності ОСС, а (5) успішні випускники програми зможуть взяти участь у фінальній події, що відбудеться в листопаді (локацію буде повідомлено додатково).
У разі проходження конкурсного відбору, безпосередня участь команди в усіх частинах майстерні є обов'язковою.
Двадцять органів студентського самоврядування буде обрано до участі у Майстерні 3.0. у 2025 році за результатами перегляду заявок з урахуванням потреби в підтримці та збалансованого географічного представництва. Звертаємо вашу увагу на те, що організатори будуть зв'язуватися лише з обраними командами.
Під час офлайн-заходів програми будуть дотримані всі заходи безпеки.
Зауважимо, що заявка має бути подана представником/-цею ОСС в узгодженні з командою ОСС закладу освіти.
Контакти: youth.projects.undp@gmail.com
Майстерню розвитку органів студентського самоврядування “aGAIN 3.0” організовано Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні в межах флагманського партнерства ЄС та ПРООН «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» та Уряду Данії.
Думки, висновки чи рекомендації, висловлені учасниками чи учасницями на будь-якому з етапів Майстерні, належать виключно учасникам та не обовʼязково відображають офіційну позицію ПРООН, Уряду Данії та/або ЄС.