ОТРИМУЄШ ДОХІД – ЗАРЕЄСТРУЙ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ !!!!

Дата: 01.02.2024 08:31
Кількість переглядів: 54

Рішення про відкриття власної справи завжди тягне за собою необхідність розрахувати ризики та потенційну прибутковість. Але його виконання починається з оформлення власного статусу згідно з чинним законодавством. Перше, що повинен зробити власник — це зареєструватися у відповідних структурах. І тут виникає чимало питань. Адже в Україні є декілька видів підприємницької діяльності, тож варто розібратися, що таке СПД, які особливості оформлення та відповідальності по кожному з них.

 

СПД: що це означає?

 

СПД — це громадяни України або іноземці, котрі отримали право вести власний бізнес. Для цього вони пройшли необхідну процедуру реєстрації та були внесені до баз державних контролюючих органів. Таким чином вони отримують право вести бізнес на свій ризик та отримувати від нього прибуток. Натомість суб'єкти підприємницької діяльності повинні сплачувати податки, надавати відповідну звітність та дотримуватися вимог законодавства.

 

Суб'єкти підприємництва: які існують форми господарювання?

 

Суб'єктами підприємницької діяльності можуть бути всі громадяни незалежно від віку та статі. Винятком є посадовці, яким заборонено займатися бізнесом під час роботи в держструктурах. До них належать військовослужбовці, працівники судів, прокуратури, МВС та інші посадовці.

Серед громадян поширена абревіатура ПП, що означає «приватний підприємець», яка сприймається як одна з форм оформлення бізнесу. Також розповсюджені й інші скорочення: ФОП, ТОВ, СПД, ЗАТ. Чимало майбутніх підприємців плутаються в юридичних термінах та стикаються зі складнощами під час вибору форми господарювання.

Перше, що варто усвідомити, — в Україні існує два кардинально різні типи господарювання: юридична та фізична особи. Під реєстрацією юридичної особи мається на увазі створення окремої одиниці правоспроможності. Тобто власники забезпечують створений суб'єкт майном та необхідними заходами, а після того він вважається самостійним. Іншими словами, створена компанія несе відповідальність перед державою за укладені угоди. Власники при цьому не ризикують власним майном чи іншими активами. За виникнення фінансових питань для погашення зобов'язань використовується майно юридичної особи, а не фактичних засновників.

У разі реєстрації фізичної особи-підприємця окрема юридична одиниця не створюється. Фактично під час процедури громадянин просто повідомляє держструктурі про свої наміри вести бізнес та отримувати з нього прибуток. Майно, що застосовується для ведення справ, не передається юридичній особі, а залишається у власності громадянина та може використовуватися за його потребами. Але під час виникнення питань підприємець особисто відповідає перед законом за укладені угоди, а його майно може бути використане для погашення боргів.

 

 

Які є види СПД?

 

В Україні найбільш популярними є ФОП, ПП та ТОВ. Кожен з них має як переваги, так і недоліки. Усе залежить від особливостей бізнесу, що планується створити.

 

Фізична особа-підприємець (ФОП)

 

Це один з найпопулярніших видів реєстрації, який не потребує особливих зусиль. І, крім того, надає можливість отримати пільги під час оподаткування. Розрахований на невеликі компанії з малою кількістю працівників. Відмінно підходить тим, хто планує самостійно вести бухгалтерський облік, оскільки процедура звітності дуже проста.

За способом оподаткування та розміром компанії ФОП поділяють на такі групи:

 • 1 група — можливість надавати послуги самостійно без залучення найманих працівників;
 • 2 група — можливість створити торгову точку або захід швидкого харчування з кількістю робітників до 10 осіб;
 • 3 група не обмежує види діяльності та кількість робітників.

Підприємець, що зареєстрував ФОП, несе відповідальність за фінансові зобов'язання фірми, зокрема і за власне майно. При цьому статутний капітал для створення компанії не потрібен. ФОП не є юридичною особою.

 

Приватне підприємство (ПП)

 

Приватне підприємство належить до юридичних осіб, тобто діє на підставі статуту та потребує внесення статутного капіталу. Розмір останнього не встановлений. Складатися він може не тільки з грошових коштів, але й з цінних паперів, обладнання для виробництва або інших матеріальних активів. Почати роботу ПП може після відповідної реєстрації у державних реєстрах. Процедура відкриття ПП трохи складніша, ніж під час створення ФОП.

Безпосередньо керування компанією здійснює призначений власником директор, але за невеликих розмірів компанії часто засновником та директором є одна людина.

Для розрахунків із зобов'язань компанії використовують її статутний капітал.

 

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ)

 

ТОВ — це товариство, яке створюється одним або декількома учасниками. Весь час існування компанії вони є головним органом керування. Усі важливі рішення ухвалюються через голосування засновників. При чому фактичне керування компанією здійснює найманий директор. Засідання учасників необхідне тільки для ухвалення важливих рішень, що можуть змінити долю підприємства.

Для створення ТОВ потрібні статутний капітал та статут. Кожен з учасників вносить свою частину капіталу грошовими коштами або іншими активами. Самі засновники не несуть відповідальності власним майном із зобов'язань підприємства. За необхідності для погашення боргів використовують майно компанії (юридичної особи) та статутний капітал.

Всі вони разом належать до суб'єктів підприємницької діяльності. Іншими словами, СПД — це загальна назва підприємців різних форм господарювання. Вибирати між СПД чи ФОП не потрібно. Зареєструвавши діяльність, фізична особа автоматично стає суб'єктом підприємницької діяльності.

 

Суб'єкт підприємницької діяльності: покрокова інструкція з реєстрації.

 

Колись процедура оформлення підприємницької діяльності була доволі складною. Реєстрація могла тривати кілька тижнів. Мало хто наважувався пройти її самостійно. Але зараз процес оформлення максимально спрощений – у державного реєстратора юридичних та фізичних осіб який знаходиться у ЦНАПі місцевих органів влади / територіально наближені знаходяться у м.Южноукраїнськ, м. Первомайськ, смт Братське/ або  через ДІЮ. 

 

Для отримання статусу підприємця потрібно:

 • вибрати КВЕД;
 • відвідати ЦНАП та передати реєстратору копію паспорта та код;
 • заповнити заяву про реєстрацію.

Перед реєстрацією ФОП важливо правильно вибрати систему оподаткування.

 

Реєстрація приватного підприємства

 

Приватне підприємство є юридичною особою, тож для його реєстрації потрібен більш об'ємний перелік документів. Сама процедура починається із зібрання учасників та складання протоколу, де вказано рішення про створення юридичної особи. Також перед поданням документів на оформлення потрібно скласти та затвердити статут.

 

У документі має бути чітко вказано:

 • назва компанії;
 • тип діяльності;
 • дані про учасників;
 • дані керівного складу;
 • розмір статутного капіталу;
 • порядок формування статутного капіталу;
 • варіанти розподілу прибутків та збитків;
 • план дій за ліквідації.

 

Задля оформлення потрібно відвідати держреєстратора з встановленим переліком документів:

 • реєстраційна картка;
 • статут;
 • протокол проведення засідання учасників для розв'язання питання про створення юридичної особи;
 • квитанція про сплату державного збору.

Протягом 3 днів відбудеться процедура реєстрації СПД. Після цього залишається поставити нову юридичну особу на облік в Пенсійний фонд та податкову. На останньому етапі відкривають банківський рахунок.

 

Довідка! Вибираючи форму господарювання, потрібно пам'ятати, що ФОП має право вести розрахунки за допомогою власного банківського рахунку, а от ПП та інші юридичні особи повинні зареєструвати окремий.

 

Підприємницька діяльність без оформлення СПД

 

Будь-яка підприємницька діяльність має бути зареєстрована. Згідно з законодавством — це обов'язок кожного громадянина чи іноземця, що отримує прибуток від бізнесу або надання власних послуг. Дохід, отриманий без оформлення СПД, вважається порушенням законодавства. Відповідно отримання різноманітних ліцензій, патентів, укладення угод стає неможливим.

Окрім того, незаконне ведення бізнесу може обернутися для підприємця серйозним покаранням. Виявлення громадянина, що веде підприємницьку діяльність без відповідної реєстрації, є підставою до судового розгляду. Внаслідок цього фізична особа, що порушила законодавство, має сплатити штраф. А вся продукція, закуплена сировина, обладнання для виробництва та дохід, отриманий від незаконної діяльності, конфіскується.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь