З наступного тижня стартує навчання помічників ветеранів у Центрах ветеранського розвитку
У 32 громадах чотирьох областей завершується робота комісій з відбору кандидатів до участі у пілотному проєкті Мінветеранів з розбудови інституту помічника ветерана.
Вже понад 340 громадян, які відповідають критеріям до працівників на такій посаді, подали свої заявки та долучилися до конкурсу та подальшого навчання у Центрах ветеранського розвитку. Можливість подати заявку на участь у відборі, а потім – навчанні та роботі помічником ветерана, ще відкрита. Тому тим, хто саме зараз наважився зробити перший крок, слід подати заяву через інформаційний портал Е-ветеран https://eveteran.gov.ua.
Про це в ефірі телемарафону «Суспільне. Спротив» розповіла генеральна директорка Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.
Вона зауважила, що процес співбесід триває. Комісії з числа представників місцевої влади, громад, громадськості, психологів, фахівців Мінветеранів наживо спілкуються з кандидатами, вивчаючи їхню мотивацію та особисте бачення своєї місії допомоги нашим Героям. А також нагадала про вимоги та особистісні якості людей, які працюватимуть на посадах помічників ветерана в сервісних офісах громад, що долучилися до експерименту. Зокрема, це мають бути ветерани, члени їхніх родин, або сімей загиблих Героїв, які здобули рівень освіти від молодшого бакалавра та вище, і проживають в регіоні, де відбувається пілотний проєкт.
«Уже починаючи з наступного тижня стартує навчальний процес з підготовки помічників ветеранів. Такий тритижневий курс відбуватиметься у нещодавно відкритих у ЗВО Дніпра, Львова, Вінниці та Миколаєва Центрах ветеранського розвитку. У фокусі такого вишколу – вивчення профільного законодавства, особливостей сервісу, який вони надаватимуть, та роботи з цільовою аудиторією. Окремо варто зазначити, що до визначених у пілоті регіонів незабаром можуть долучитися ще Полтавська, Сумська, Закарпатська, Харківська і Київська області та столиця», - повідомила Світлана Березіна.
Також вона розповіла, що запуску пілотного проєкту передувала серйозна робота з вивчення попиту та пропозиції стосовно актуальності ветеранського сервісу. Виявилося, що запит на послуги з супроводу ветерана на шляху повернення з військової служби у мирне життя в Україні є, а дієвість такого інструменту підтверджував відповідний досвід наших закордонних партнерів. Отже, ці помічники консультуватимуть, координуватимуть, інформуватимуть, допомагатимуть успішно реалізувати власні статусні переваги, надані державою та громадами пільги, гарантії й можливості.
«Кожен помічник ветерана матиме на службовому планшеті всю свою клієнтську базу і зможе комунікувати та надавати послуги як під час живого спілкування, так і дистанційно. Одним з основних принципів роботи такого фахівця буде його проактивність щодо вивчення потреб ветеранів та членів їхніх родин. Таким чином вибудовуватиметься індивідуальна сервісна траєкторія щодо кожного клієнта заради їхньої ефективної реінтеграції у суспільство», - пояснює посадовиця певні особливості функціоналу працівників сервісних офісів.
Окремо Світлана Березіна зазначила, що Мінветеранів планує з початку нового року, коли у країні розпочнеться масштабування за результатами пілотного проєкту, розширити категорії громадян, які зможуть долучитися до роботи як помічники ветерана. Адже вже на етапі «пілоту» виявили чимало бажаючих у такому ж форматі допомагати нашим Героям та їхнім родинам, кількість яких загалом може зрости після Перемоги до 4-5 мільйонів.
«Щодо Центрів ветеранського розвитку, ми плануємо відкрити цілу мережу таких закладів – як мінімум у кожному обласному центрі. Основна мета їхньої діяльності – працевлаштування Захисників і Захисниць, які повертаються у цивільне життя. Фахівці вивчатимуть локальний попит на ринку праці, відповідно адаптують і навчальні програми вишів, де створено такі центри. Навчання відбуватиметься за бюджетний кошт, оскільки Мінветеранів має відповідну програму», - розповіла гендиректор департаменту ветеранського відомства.