Коли родину з маленькою дитиною спіткало найстрашніше горе – втрата когось із батьків – родичі стикаються із особливою проблемою.

Дата: 02.08.2023 13:24
Кількість переглядів: 107

Фото без описуЩо робити з малечею? Придумати казку та запевняти, що з татом або мамою все гаразд? Приховувати загибель якнайдовше? Розказати, коли дитина вже звикне, що рідної людини поруч немає?

Але доброї брехні не буває. І фахівці радять ❗️ не таїти правди.

🫂 Потрібно говорити з малечею, обережно добираючи слова. Пояснювати, що, на жаль, тато чи мама вже додому не повернеться, але завжди наглядатиме за своєю крихіткою з хмаринки. Терпляче повторювати, що її завжди любитимуть та пам’ятатимуть.

Зовсім інша справа – присутність під час поховання. Часта помилка: мовляв, якщо дитині вже повідомили гірку новину, то треба дати можливість попрощатися.

💬 «На похоронах діти мають бути вже у притомному віці. Малюки 3-5 років, та навіть й 6-літні часом, не розуміють, що в їхньої близької людини вже немає ознак життя. Адже зовні вона майже така як завжди, тільки чомусь лежить. І малеча може отримати психічну травму. Брати дитину на погребіння варто лише тоді, коли вона усвідомлює втрату та зможе себе відповідно поводити», – пояснила у прямому ефірі на сторінці ГО «Безбар'єрність» та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA педіатр Юлія Крушельницька.

Цикл ефірів з фахівцями відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олена Зеленська.

Більше про підтримку себе та людей поруч – на https://bf.in.ua/turbota.

#тияк

 

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь