ФІКТИВНІ ШЛЮБИ ТА ЙОГО ПРАВОВІ НАСЛІДКИ

Дата: 08.05.2023 11:21

Фіктивні шлюби стають в основу не тільки художніх фільмів, а й на практиці торкаються життя людей.

Іноді шлюби укладаються фіктивно саме задля отримання спадщини або реєстрації місця проживання.

У правовому полі такий вид порушення має чітке визначення та тягне свої наслідки.

Недійсність шлюбу - це правова санкція, яка застосовується до подружжя внаслідок порушення ними встановлених законом умов укладення шлюбу і яка передбачає втрату таким шлюбом правової сили.

Шлюб визнається недійсним, якщо він був зареєстрований:

зареєстрований з особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі;

зареєстрований між особами, які є родичами прямої лінії споріднення, а також між рідними братом і сестрою;

зареєстрований з особою, яка визнана недієздатною (за наявності рішення суду про недієздатність особи).

Шлюб визнається недійсним за рішенням суду, якщо він був зареєстрований:

без вільної згоди жінки або чоловіка або у разі його фіктивності, а також між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною;

між двоюрідними братом та сестрою;

між тіткою, дядьком та племінником, племінницею;

з особою, яка приховала свою тяжку хворобу;

з особою, яка не досягла шлюбного віку і якій не було надано права на шлюб.

Шлюб визнається недійсним, якщо він був зареєстрований:

Шлюб є фіктивним, якщо його укладено жінкою та чоловіком або одним із них без наміру створення сім’ї та набуття прав та обов’язків подружжя.

Шлюб не може бути визнаний недійсним:

у разі вагітності дружини, народження дитини в усиновлювача та усиновленої ним дитини,

двоюрідних брата та сестри, тітки, дядька та племінника, племінниці,

осіб, які не досягла шлюбного віку, якщо той, хто не досяг шлюбного віку, досяг його або йому було надано право на шлюб.

Арбузинський відділ ДРАЦС

у Первомайському районі