11 квітня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ В'ЯЗНІВ ФАШИСТСЬКИХ КОНЦТАБОРІВ

Дата: 11.04.2023 10:57

Фото без опису11 квітня в усьому світі відзначають пам’ятну дату — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Ця дата встановлена в пам’ять про повстання в’язнів концтабору Бухенвальд, яке відбулося 11 квітня 1945 року.

Централізована система фашистських концтаборів призначалася для фізичного знищення цілих народів, в першу чергу слов’янських; тотального винищення євреїв, циган; нещадної експлуатації в’язнів в якості робочої сили.

Саме в цей день в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя.

Тому, сьогодні, Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли крізь жахіття фашистських катівень та вшановує пам'ять усіх невинно загиблих.

Адже тільки зберігаючи пам'ять про ті страшні події та віддаючи шану загиблим і тим, хто вижив у тому пеклі людям, можна сподіватися на те, що подібне більше ніколи не повториться в людській історії.

Наш праведний обов’язок – пам’ятати про борців антифашистського опору задля збереження історичної пам’яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування.

З нагоди пам’ятної дати в селах громади відбулись символічні церемонії покладання квітів до обелісків загиблих земляків у роки Другої світової війни.

Благодатненською бібліотекою-філією підготовлена тематична книжкова виставка.

Вічна пам’ять усім загиблим у пекельних муках та катуваннях! Пробачення їм ніколи не буде!

Фото -