У яких випадках можна отримати відмову у проставленні апостиля?

Дата: 06.04.2023 16:04

Якщо Ви готуєте пакет документів для країн-учасниць Гаазької конвенції, на документ необхідно проставити штамп Апостиль (іншими словами, апостилювати документ).

Апостилювання – це процес підтвердження легальності печатки та підпису на документі уповноваженими органами влади.

Апостиль потрібен для надання офіційним документам чинності в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції.

Без цього штампа документ не матиме визнання в установах та закладах за кордоном.

У проставленні апостиля на документі відмовляється, якщо:

документ призначається для використання в країні, яка не приєдналася до Конвенції або є учасницею Конвенції, але висловила заперечення проти приєднання України відповідно до статті 12 Конвенції;

не підтверджено якість особи, в якій вона виступала, справжність підпису на документі якої перевіряється при проставленні апостиля;

документ не відповідає зразку або формі, встановленому на дату його видачі та/або не відповідає вимогам щодо складу та порядку розміщення обов'язкових реквізитів, який повинен містити такий документ;

текст документа неможливо прочитати внаслідок пошкодження;

документ написаний чи підписаний олівцем або отриманий через засоби факсимільного зв'язку;

у документі є незастережені виправлення або дописки;

до повноважень компетентного органу не входить проставлення апостиля на цьому документі

до прикладу, якщо Ви звернулись до відділу ДРАЦС для апостилювання із документами про освіту. З такими докуменами потрібно зверататись до МОН.

компетентному органу не вдалося отримати зразки відповідних підписів, відбитків печаток та/або штампів.

Арбузинський відділ ДРАЦС

у Первомайському районі