Проведено онлайн-нараду щодо дотримання законодавства в галузі бджільництва та в частині використання  засобів захисту рослин

Дата: 13.02.2023 09:49

10 лютого 2023 року в рамках заходів, направлених на мінімізацію кількості випадків, пов'язаних із загибеллю бджіл від отруєння в он-лайн форматі  проведена спільна нарада із залученням предтавників Первомайського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, представників Арбузинської та Благодатненської ОТГ, власників пасік та суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур щодо дотримання законодавства в галузі бджільництва та в частині використання  засобів захисту рослин.

Основною метою проведення наради було роз'яснення алгоритмів взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади під час застосування засобів захисту рослин, попередження та недопущення отруєння бджіл, ознайомлення з основними положеннями законодавства у галузі бджільництва.

Спеціалістами Первомайського районного управління ознайомлено присутніх з основними положеннями Закону України «Про бджільництво», порядком реєстрації пасіки, реєстрації потужності оператора ринку в державному реєстрі, порядком видачі ветеринано-санітарного паспорта на пасіку, з основними причинами отруєння бджіл, заходами щодо профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, надання допомоги постраждалим від отруєння бджолиним сім’ям.

Під час он-лайн наради були надані роз’яснення щодо дотримання агровиробниками встановлених регламентів та санітарних норм і правил транспортування, зберігання, торгівлі та застосування засобів захисту рослин.