Українцям за кордоном буде спрощено доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану!!!

Дата: 09.02.2023 15:33

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 24.01.2023 «Про забезпечення здійснення закордонними дипломатичними установами України повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в умовах воєнного стану».

Ухвалене рішення набуде чинності через 10 днів після його опублікування. Зазначеною постановою встановлено, що визначені Міністерством закордонних справ України закордонні дипломатичні установи України можуть:

проводити державну реєстрацію актів цивільного стану;

вносити зміни до актових записів цивільного стану;

поновлювати та анульовувати їх;

повторно видавати свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану та видавати витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Документи видаватимуться незалежно від місця зберігання паперового носія.

Таким чином, відтепер українцям за кордоном буде спрощено доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану і скорочено строки їх отримання в закордонних дипломатичних установах України.

Отже,24 січня 2023 було прийнято Постанову КМУ №66 Про забезпечення здійснення закордонними дипломатичними установами України повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в умовах воєнного стану.

05.01.2023 року зазначена Постанова набрала чинності.

Так, відповідно до статей 12-1 і 20 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” Кабінетом Міністрів України було постановлено:

1. що в умовах воєнного стану до набрання чинності законом щодо врегулювання відносин з проведення державної реєстрації актів цивільного стану закордонними дипломатичними установами України визначені Міністерством закордонних справ закордонні дипломатичні установи України:

1) проводять державну реєстрацію актів цивільного стану, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх, повторно видають свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану та видають витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі - надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану) з використанням зазначеного Реєстру як органи державної реєстрації актів цивільного стану, що здійснюють його ведення;

2) здійснюють надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану громадянам України незалежно від місця їх проживання (перебування);

3) застосовують законодавство, яким у своїй діяльності керуються органи державної реєстрації актів цивільного стану, що здійснюють ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

4) передають на зберігання актові записи цивільного стану на паперових носіях до Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) у порядку, визначеному законодавством.

Першими 15-ти закордонними дипломатичними установами, що забезпечуватимуть діяльність у сфері державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до постанови КМУ №66 від 24.01.2023, МЗС визначені:

1.Посольство України в Грузії;

2.Посольство України в Республіці Казахстан;

3.Посольство України в Республіці Польща;

4.Генеральне консульство України в Кракові (РП);

5.Генеральне консульство України у Вроцлаві (РП);

6.Консульство України в Гданську (РП);

7.Генеральне консульство України в Любліні (РП);

8.Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина;

9.Генеральне консульство України в Дюссельдорфі (ФРН);

10.Генеральне консульство України в Гамберзі (ФРН);

11.Генеральне консульство України в Франфурті-на-Майні (ФРН);

12.Генеральне консульство України в Мюнхені (ФРН);

13.Посольство України в Турецькій Республіці;

14.Генеральне консульство України в Стамбулі (ТР);

15.Консульство України в Анталії.

Арбузинський відділ ДРАЦС

у Первомайському районі