ПРІЗВИЩЕ, ВЛАСНЕ ІМ’Я, ПО БАТЬКОВІ ДИТИНИ: ОСОБЛИВОСТІ ПРИСВОЄННЯ ТА ВИЗНАЧЕННЯ

Дата: 09.02.2023 15:33

Ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із: прізвища, власного імені та по батькові.

Присвоєння дитині прізвища, імені та по батькові проводиться органом ДРАЦС під час державної реєстрація її народження з одночасним визначенням її походження

Прізвище та ім'я дитини визначається за згодою батьків , а по батькові - за іменем батька.

У випадку , коли батьки не можуть дійти згоди в присвоєнні прізвища, імені дитини - спір може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Прізвище дитини визначається :

якщо батьки у шлюбі мають спільне прізвище, це прізвище присвоюється дитині

якщо батьки мають різні прізвища, то дитині присвоюється прізвище батька чи матері або подвійне прізвище (за спільною згодою батьків)

Визначення імені дитини :

- дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько (за спільною згодою батьків)

По батькові дитини визначається :

- за іменем батька

- якщо батько має подвійне власне ім’я, по батькові дитини присвоюється за одним із них на вибір батьків

- на прохання батьків, по батькові може утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі.

Законодавством України визначено, що прізвище, ім'я та по батькові дитини присвоюється за вказівкою матері - якщо державна реєстрація народження відбувається згідно частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.