ПОРЯДОК ВИДАЧІ СВІДОЦТВ ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ

Дата: 09.01.2023 13:55
Кількість переглядів: 132

 Однією з функцій органів ДРАЦС є видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, в тому числі повторна видача свідоцтв, оригінали яких були викрадені, загублені, пошкоджені чи знищені, а також вилучені у зв’язку із внесенням змін до актових записів цивільного стану.

Звертаємо вашу увагу на те, що повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється незалежно від місця його реєстрації та місця проживання заявника.

Вона здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування.

     За особистим зверненням громадян до відділу державної реєстрації актів цивільного стану свідоцтва видаються у той же день.

     Також, свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видаватись представнику особи – у разі документального підтвердження його повноважень (за довіреністю) та при пред’явленні документів, що посвідчують його особу.

Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини. Якщо особа позбавлена батьківських прав, свідоцтва про народження дітей повторно не видаються.

Після припинення шлюбу внаслідок його розірвання, свідоцтва про шлюб повторно не видаються. У таких випадках на письмове прохання заявника відділ ДРАЦС видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища.

     Свідоцтво про смерть повторно видається другому з подружжя та близьким родичам померлого, особі, яка є спадкоємцем за законом або заповітом та представникові органу опіки й піклування у разі виконання ним повноважень з опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

Для отримання повторно свідоцтва, заявник повинен пред’явити паспорт громадянина України або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, та документи, що підтверджують родинні стосунки між заявником та особою, щодо якої складено актовий запис.

      В 2022 році стала доступною послуга отримання через портал ДІЯ повторних свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Послугою можна скористатися не виходячи з дому, авторизувавшись на порталі ДІЯ.

Для повторної видачі доступні свідоцтва про народження, про смерть, про зміну імені, про шлюб, про розірвання шлюбу.

Також на порталі Дія можна замовити витяги з Реєстру щодо державної реєстрації народження, смерті, зміни імені, шлюбу, розірвання шлюбу.

Щоб отримати необхідні документи заявнику потрібно подати заяву на порталі ДІЯ, обрати спосіб отримання: відділ ДРАЦС або ж доставка Укрпоштою .

Безпосередньо при замовленні послуги здійснюється і її оплата онлайн.

                                                                                                        Арбузинський відділ ДРАЦС

                                                                                                        у Первомайському районі

                                                                                                        Миколаївської області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь