Впровадження екстериторіального принципу призначення субсидій та пільг

Дата: 30.12.2022 10:13

З метою врегулювання найбільш актуальних питань щодо надання населенню житлових субсидій та пільг в умовах воєнного стану Урядом у вересні поточного року прийнято рішення щодо передання функцій з призначення, нарахування і виплати житлових субсидій та пільг до органів Пенсійного фонду України з 1 грудня 2022 року.

Призначення житлових субсидій та пільг, прийом громадян з цих питань здійснюватиметься органами Пенсійного фонду України за екстериторіальним принципом.

Тобто подати заяву можно у будь-який сервісний центр Пенсійного фонду України незалежно від місця проживання особи, що робить процес звернень зручнішим та доступнішим.

Зазначене дозволить забезпечити право людей на допомогу в умовах, коли вони вимушено змінили своє місце проживання.

Крім того, документи можна подати:

• особисто або поштою до сервісних центрів Пенсійного фонду України;
  • особисто до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади;
  • до ЦНАПу;
  • через портал «Дія»;
  • через вебпортал або мобільний додаток Пенсійного фонду України.

Водночас повідомляємо, для громадян, які вже отримують житлову субсидію та пільги, нічого не зміниться. Змінюється лише орган, який надалі адмініструватиме надання житлових субсидій та пільг. Громадяни, як і раніше, отримуватимуть відповідні кошти на свій банківський рахунок або через поштове відділення.