ПАМЯТКА щодо процедури отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства

Дата: 14.09.2022 14:16

Для отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, необхідно:

• Подати до будь-якого суду (за межами такої території незалежно від місця проживання заявника) заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, а разом з нею - належні докази.
  • судовий збір за подання таких заяв до суду не справляється відповідно до п.21 ч.1 статті 5 ЗУ «Про судовий збір»

Заява подається батьками дитини чи іншими заінтересованими особами (стаття 317 Цивільного процесуального кодексу України) і в ній повинно бути зазначено:

1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;

2) виклад доказів, що підтверджують факт народження дитини, місце і дату та вказують на імена батьків (доказами у справі можуть бути письмові докази: оригінали чи копії медичних документів, у тому числі папери, складені на тимчасово окупованій території; пояснення заінтересованих осіб, їхніх представників, свідчення свідків, речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів);

• Така справа розглядається судом невідкладно з дня надходження відповідної заяви.
  • За результатами розгляду заяви суд постановляє рішення про встановлення факту народження дитини з зазначенням відомостей про батьків або (у разі неналежної форми заяви або відсутності вказаних у заяві документів) про повернення заяви, або (у разі недостатніх доказів) про відмову. Суд має роз’яснити порядок оскарження рішення.

Копія судового рішення видається учасникам справи негайно після його ухвалення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження.

• Для отримання свідоцтва про народження заявник подає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та паспорт громадянина України.

Важливо!

• У разі посилання на свідчення  свідків заявник повинен переконатись, що вони зможуть з’явитися до суду у день подання заяви про встановлення факту.

До Заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини.

ЗРАЗОК

До ________________________

(найменування місцевого суду)

Заявник: __________________,
що проживає за адресою:

Заінтересована особа:

__________________________,
що проживає за адресою,

(місцезнаходження):
__________________________.

про встановлення факту народження дитини

в порядку статті 317 ЦПК України

Я, ___________________________________,

(прізвище, ім'я та по батькові)

який (яка) є ___________________________

(батько, мати, їхній представник, член сім’ї, опікун, піклувальник, особа, яка виховує та утримує дитину або інший законний представник)

(прізвище, ім'я та по батькові дитини)

який (яка) народився(лася) "___" ________ ____ р. в _____________________________

(місце народження)

(описати обставини)

Отримати свідоцтво народження у відділі державної реєстрації актів цивільного стану неможливо, оскільки факт народження відбувся на (території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан / на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства), на якій неможливо отримати медичний документ, що може бути прийнято відділом державної реєстрації актів цивільного стану для здійснення реєстрації народження відповідно до статті 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».

Зазначене місце народження є територією України, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан / тимчасово окупованою територією України, визначеній такою відповідно до законодавства _____________________________________.

(назва, дата, номер акта*)

Встановлення факту народження необхідно мені __________________________________

(вказати мету)

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 315 – 318, 430, 431 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ:

1.Встановити факт народження _____________________________________,

(прізвище, ім'я та по батькові дитини)

дані про дату та місце її (його) народження та про її (його) батьків.

2.Допустити негайне виконання рішення у справі.

3.Звернути судове рішення до виконання.

Додатки:

1. перелік письмових доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини;
  2. клопотання про виклик свідків; вказати їх П.І.Б, адресу та засоби зв’язку.
  3. копія заяви.

Дата                                                                                                                            Підпис

*Закон України від 15.04.2014 № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»; постанова ВР України від 17.03.2015 №254-VIII «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями»; Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні»