Благодатненська громада
Миколаївська область, Первомайський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Які документи потрібно змінювати у випадку зміни прізвища нареченного чи нареченої у зв’язку з державною реєстрацією шлюбу?

Дата: 02.02.2022 10:43
Кількість переглядів: 305

      Якщо наречена (наречений) змінює власне прізвище на прізвище майбутнього чоловіка (дружини) :

     Відповідно до ст. 35 Сімейного кодексу України, наречені мають право на вибір прізвища при реєстрації шлюбу. Зміна прізвища тягне за собою ряд обов'язкових правових наслідків, і в першу чергу це стосується необхідності заміни документів після одруження. Таким чином, якщо відбулася зміна прізвища – протягом місяця необхідно замінити такі документи:

паспорт громадянина України;

паспорт для виїзду за кордон;

облікова картка платника податків (РНОКПП);

водійське посвідчення;

      Крім вищевказаного списку, є ряд документів, в які теж необхідно внести зміни при їх наявності:

дані в реєстрі виборців

медичні картки і страховий поліс

реєстрація та страхування автомобіля

банківські договори, картки та рахунки

заповіт і реєстраційні документи підприємця

     Документи, які не потрібно змінювати після зміни прізвища:

трудова книжка

документи про освіту

документи, які встановлюють право на майно.

    Якщо наречена чи наречений після одруження бажає змінити прізвище на подвійне:

     У разі, якщо подвійне прізвище візьме наречена, вона повинна приєднати прізвище нареченого до свого, а не навпаки.Якщо на момент шлюбу прізвище одного з подружжя вже є подвійним, він (вона) має право замінити одну із частин власного прізвища.

 

 

 

 

 

 

 

Арбузинський відділ ДРАЦС у Первомайському районі

Миколаївської області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано