Благодатненська громада
Миколаївська область, Первомайський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Чи дозволяє Закон змінити по батькові?

Дата: 13.01.2022 09:07
Кількість переглядів: 23

       Донедавна громадяни України могли змінювати за власним бажанням лише імена та прізвища, а по батькові – ні. 

       Верховна Рада України дозволила і цю зміну.

      Так, було прийнято Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо права фізичної особи на зміну по батькові”, який доповнює статтю 295 Цивільного кодексу України та статтю 149 Сімейного кодексу України положеннями, які дозволити фізичній особі змінювати не лише своє прізвище та (або) ім‘я (що вже було передбачено чинним законодавством), а й по батькові.

       Цей Закон набрав чинності з 1 січня 2021 року і передбачає такі зміни:
- Фізична особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові.
-
  Фізична особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків.
- У разі якщо над фізичною особою, яка досягла 14 років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника.

- Фізична особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

- У разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини спір щодо такої зміни може вирішувати орган опіки і піклування або суд. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

       З питання зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) громадяни можуть звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем свого проживання.

 

                                                                                        Арбузинський відділ ДРАЦС

                                                                                        у Первомайському районі

                                                                                        Миколаївської області

                                                                                        Південного міжрегіонального

                                                                                        управління Міністерства юстиції 

                                                                                        (м.Одеса)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано