Роз'яснювальна інформація щодо спалення листя та відходів

Дата: 05.11.2021 08:24
Кількість переглядів: 559

Шановні Керівники підприємств, установ,  організацій та мешканці

Благодатненської сільскої ради!

   З настанням осіннього листопаду, спостерігається накопичення листяної маси, сухої рослинності та побутового сміття. В порушення вимог природоохоронного законодавства, мають місце чисельні випадки спалювання сухої рослинності, гілля, листя, а також різного виду відходів, поблизу дитячих закладів, шкіл, житлових будинків, у лісових масивах.

Спалення опалого листя провокує хвороби органів дихання, онкозахворювання та надзвичайно шкідливе для довкілля. По всій Україні встановлено штрафи за незаконне спалювання таких біологічних решток.  

Листя протягом літа поглинає велику частку забруднюючих речовин, які потрапляють в повітря від викидів автомобільного транспорту, забруднення ґрунтів. При згорянні листя як біологічних решток виділяються окиси азоту, угарний газ, бензопірен та частина формальдегідів.

На сьогодні  опале  листя     найчастіше спалюється суб’єктами господарювання та власниками домогосподарств    , чим порушуються  вимоги природоохоронного законодавства.

При цьому нерідко спалюються також побутові відходи, інші органічні рештки та неорганічні матеріали, чим  також порушується  ст.20 Закону України «Про охорону  атмосферного повітря» та ст. 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Така незаконна практика призводить  до додаткового забруднення атмосферного повітря, значно  погіршує екологічну та санітарно-гігієнічну ситуацію в місті, що негативно впливає  на здоров’я населення.

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Щорічне прибирання листя в парках призводить за 20 років до 50%-го зниження приросту деревини. Те саме відбувається і на присадибних ділянках, в садах.

Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає.

Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.

З  метою створення безпечних умов для проживання громадян Благодатненської громади   сільська рада  просить Вас:

  • Забезпечити  на підпорядкованих територіях дотримання екологічно-правових та санітарно-гігієнічних вимог при збиранні, складуванні та вивезенні на захоронення опалого листя;

Дякуємо!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь