щодо дослідження титру антитіл в сироватках крові собак і кішок до збудника сказу після щеплення

Дата: 26.07.2021 15:40
Кількість переглядів: 962

Арбузинське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області доводить до відому господарів собак та кішок наступну інформацію щодо дослідження титру антитіл в сироватках крові собак і кішок до збудника сказу після щеплення.

     Якщо Ви збираєтеся перевезти тварину за межі України, то повинні знати правила в’їзду в іншу країну. Умовно, по відношенню до сказу, всі країни можна розділити на 3 категорії:

  1. країни, неблагополучні по сказу (Україна);
  2. країни зі стабільною ситуацією;
  3. країни, вільні від сказу.

     До вільних від сказу країн відносяться: Швеція, Мальта. Ірландія, Японія, Нова Зеландія, Австралія, Великобританія та інші острівні держави. У цих країнах не реєструється сказ 1-го генотипу. У країнах, вільних від сказу, існують певні карантинні вимоги до транспортування тварин (і, оскільки правила часто змінюються, краще в посольстві або консульстві країни, куди ви вирушаєте уточнити вимоги до ввезення тварин).

     В інші країни ЄС зі стабільною, по сказу, що склалася при наявності стандартного пакета документів антирабічного сертифіката карантинні санкції не застосовуються. З метою стандартизації правил транспортування тварин Європейський парламент 26 травня 2003 прийняв указ, одним з обов’язкових пунктів якого є наявність антирабічного сертифіката на тварину при в’їзді на територію країн, вільних від сказу, або країн зі стабільною ситуацією щодо сказу.

     Єдиний надійний спосіб специфічної профілактики сказу – імунізація якісної інактивованої антирабічною вакциною. Одним з показників ефективності застосовуваних вакцин є рівень титру віруснейтралізуючих антитіл у вакцинованих тварин (рівень популяційного антирабічного імунітету). Так як же дізнатися: захищений Ваш підопічний після щеплення проти сказу? Справа в тому, що антирабическая межа захисту дорівнює 0,50 МО / мл. Якщо тир антитіл менше 0,50 МО / мл, то тварина необхідно повторно вакцинувати проти сказу і через 30 діб після щеплення повторно перевірити, зростання титру антитіл. Існують певні чинники, що впливають на формування специфічних антитіл після щеплення, а саме: порода, вид, вік, кратність антирабічної вакцинації тощо. Тому спостереження за титром антитіл у тварини після щеплення проти сказу надзвичайно важливий фактор.

     На сьогоднішній день, офіційно, існує два методи оцінки рівня антирабічних антитіл, запропоновані ВООЗ – це RFFIT і FAVN.

  • RFFIT (Rapid Fluorescent Focus Inhibitiontest, Smithetal. 1973 Zalanetal., 1975) – це тест швидкого гальмування фокуса флюоресценції.
  • FAVN (Fluorescent Antibody Virus Neutralisationtest, Cliqu et etal., 1996) – це тест флуоресцентних віруснейтралізуючих антитіл. Він дозволяє максимально точно, кількісно визначити титр антирабічних антитіл в МО / мл.

     Обидва методи виконуються на живий культурі клітин з внесенням вірусу сказу в реакцію. Самі по собі ці тести досить трудомісткі і вимагають дорогого устаткування і кваліфікованих фахівців.

     В європейському Союзі дослідження щодо виявлення антитіл в сироватках крові собак і кішок до збудника сказу після вакцинації вимагають методом FAVN (Fluorescent Antibody Virus Neutralisationtest).

     Цей тест проводиться в лабораторіях, визнаних Європейським Союзом. Список таких лабораторій знаходиться на сайті: https://ec.europa.eu/food/animals/pet-movement/approved-labs_en

     При дослідженні титру антитіл тварин на сказ видається довідка міжнародного зразка сертифікованої лабораторії.

     Довідка дійсна протягом 1 року з можливістю продовження терміну дії до 3 років за умови регулярної ревакцинації тваринного проти сказу.

     Умови перевезення тварини через кордон дізнавайтеся самостійно на сайті Європейської Комісії.

     З 1 січня 2012 відповідно до вимог Євросоюзу тварина зможе перетинати кордон мінімум через 3 місяці після дати взяття крові на аналіз титру антитіл на сказ.

     Лабораторія не несе відповідальності за несвоєчасно оформлених документів відповідно до цієї вимоги.

     Якщо країна походження тварини – країна Євросоюзу і тест флуоресцентних віруснейтралізуючих антитіл був зроблений до виїзду з Євросоюзу, тоді немає необхідності чекати 3 місяці після взяття крові, щоб повернутися до Євросоюзу. При перевезенні тварини власник повинен мати паспорт тварини, в якому є відповідні записи про щеплення, дослідження і результати цих тестів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь