Єдиний державний портал цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта»

Дата: 07.07.2021 16:52

“Розумні” технології на службі громадян

В України на більш високий технологічний рівень розвитку та застосування «розумних» технологій Міністерством цифрової трансформації України у партнерстві з Фондом Східна Європа в рамках реалізації швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади EGAP» запущено національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка доступна в мережі Інтернет за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua.

На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали.

30 березня 2020 року на платформі став доступним новий онлайн-курс «Цифрова грамотність для державних службовців», який охоплює можливості та особливості функціонування безкоштовних сервісів Google для використання в професійній діяльності та повсякденному житті.

Основі завдання порталу «Дія.Цифрова освіта»:
  • надання можливості доступу до освітніх матеріалів
  • забезпечення цифрової грамотності людей усіх вікових категорій
  • забезпечення проведення тестування, зокрема тестування рівня цифрової грамотності (Цифрограм)
  • забезпечення отримання електронних документів, що підтверджують проходження навчання
  • формування індивідуального переліку освітніх матеріалів
  • відображення новин та результатів досліджень у сфері освіти
  • поширення ідей цифровізації, доведення інформації щодо новітніх цифрових технологій
  • надання інформації про підприємства, установи, організації, які можуть надати доступ до цифрової освіти (центрів цифрової освіти)
  • використання методів і механізмів для покращення результатів навчання
  • захист даних (у тому числі персональних), що розміщуються на вебпорталі цифрової освіти, від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації

Технічним адміністратором порталу є державне підприємство «Дія», що належить до сфери управління Мінцифри.