Арбузинське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про виявлення атропіну та скополаміну у кукурудзяному попкорні

Дата: 27.04.2021 14:59

До Арбузинського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надійшов лист Держпродспоживслужби 23.04.2021 № 11.1.3-26/9429 «Щодо повідомлення RASFF № 2020.0236 – fup 5».

Відповідно до повідомлення, виявлено – атропін (23; 35μg/kg-ppb) та скополамін (1.2; 1.9 μg/kg-ppb) у кукурудзяному попкорні, що експортувався з Іспанії (виробник: Liven S. A., Sant Cugat Del Valles) до України (отримувач: ТОВ «Київ Бізнес Рус», вул. Корабельна, 6,м. Київ, 04080).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

Про факти виявлення, зазначеного харчового продукту, негайно повідомляти Арбузинське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області на електронну адресу ugukr_dpss@dpssmk.gov.ua.