В Миколаївській ОДА відбувся круглий стіл «Голокост –символ вічної скорботи
Пам’яті жертв цієї трагедії був присвячений круглий стіл «Голокост –символ вічної скорботи», який відбувся у четвер,28 січня.
«Життя та свобода людини це найбільша цінність. На жаль Голокост спалив мільйони невинних життів, через спотворене, негативне використання національного та религійного розмаїття. У пам’ять про ті страшні події кожен з нас повинен виховувати у собі толерантність, аби ніколи не допустити того що може дорости до масштабів Голокосту», -відкриваючи круглий стіл наголосив заступник голови Миколаївської ОДА Миколай Марінов.
На початку заходу прозвучала поминальна молитва в пам'ять про усіх жертв Голокосту.
Директор НАТІВ – Ізраїльського культурного Центру в Україні Фелікс Гурвич зазначив, що проведення таких заходів для вшанування пам'яті жертв Голокосту є вкрай необхідним та важливим. Як, він додав треба пам'ятати тих, хто був невинно вбитий та тих, хто рятував їх, розмовляти на цю тему, згадувати, аби ні в одного народу світу подібні трагедії більше ніколи не повторювались.
Під чаc круглого столу присутні розглянули різні аспекти вивчення історії Голокосту та пам’яті про нього.
Офіційно визнано, що протягом Голокосту було вбито до 6 мільйонів євреїв, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього СРСР.
На Миколаївщині розстріли відбувались в багатьох населених пунктах. Найбільше в Доманівському районі -115 тис невинних жертв. З них близько 55 000 (за останніми дослідженнями - значно більше) євреїв було знищено в Богданівці. Це одна з найбільших трагедій в історії єврейського народу в Миколаївській області.
Людям, які ризикували власним життям у період Голокосту та рятували євреїв від знищення у період Голокосту, присвоюють почесне звання «Праведник народів світу».
На Миколаївщині його удостоєні більше 80 жителів області. Про це повідомила к.і.н., доцента кафедри гуманітарних дисциплін Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія» Наталія Сугацька.
Вона представила видання, які розробила спільно з колегами присвячені цій болючій темі. Зокрема, «У полум‘ї окупації» та «Праведники народов мира».
Цього дня на виставці книг «Голокост: трагедія, історія, пам'ять» було презентовано й багато інших видань з історії Голокосту на Миколаївщині.