Арбузинське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про спалах пташиного грипу в Арбузинському районі

Дата: 31.12.2020 15:34
Кількість переглядів: 555

Арбузинське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про наступне.

     Згідно результатів дослідження ДНДІЛДВСЕ із патматеріалу, відібраного від трупів птиці ПП АП «Благодатненський птахопром» виявлено РНК вірус грипу птиці типу А1 субтипу Н5 (звіт від 29.12.2020 № 004034 п.м./20).

     Відповідно до рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Арбузинській райдержадміністрації проведено зонування та запроваджено обмеження.

     До епізоотичного вогнища потрапили: ПП АП «Благодатненський птахопром» вул. Верхня, 29, с. Іванівка, Арбузинський район, Миколаївська область.

      До буферної зони (захисту) потрапили: територія навколо неблагополучного пункту (епізоотичного осередку) радіусом 3 км, до якої включено населені пункти с. Іванівка, дачний кооператив СОТ «Протон», Арбузинського району, с. Львів, с. Бузькі Пороги Первомайського району.

     До зони спостереження (нагляду) потрапили: територія навколо неблагополучного пункту (епізоотичного осередку) радіусом 10 км, до якої включено населені пункти с. Семенівка, с. Остапівка, с. Зелена Поляна, с. Панкратове Арбузинського району, дачні кооперативи СОТ «Ташлик»,     СОТ «Альфа», СОТ «Южноукраїнськ 1», СОТ «Южноукраїнськ 2», м. Южноукраїнськ, с. Богданівка, с. Петрівка, с. Марївка, с. Трудолюбівка Доманівського району, с. Зоряне, с. Романова балка, с. Іванівка Первомайського району.

       Затверджено «План заходів щодо ліквідації і недопущенню розповсюдження захворювання високопатогенному грипу птиці в с. Іванівка, Арбузинського району, Миколаївської області».

   Грип птиці, який також називають чумою птиці, який представляє собою гостре вірусне захворювання, яке характеризується ураженням органів травної і дихальної систем та високою смертністю. Грип птиці охоплює велику частину поголів’я у неблагополучному господарстві та на великій території навколо.

      Збудником грипу є РНК-місний вірус. Існує можливість переадаптації штамів вірусу грипу людини до птиці та інших видів тварин і навпаки.

     За природного інфікування вірус грипу можна виділити від усієї домашньої та деяких видів дикої птиці, які є резервуаром збудника в природі.

     Грип птиці швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом і проникає до чутливого організму перш за все через слизові оболонки клоаки та кон’юнктиви. Існує також аліментарний шлях передачі збудника. Таким чином, джерелом інфекції є хвора птиця, а сам вірус може швидко поширюватися через забруднений корм, воду та підстилку. Найбільш небезпечним джерелом збудника вважають перехворілу птицю, яка зберігає вірусоносійство протягом не менше двох місяців.

     Одним із факторів розповсюдження хвороби може бути перевезення хворої або підозрілої птиці, особливо іще до появи перших симптомів захворювання. Вірус також може поширюватися через товарну продукцію (яйця, тушки, пір’я), отриману від клінічно хворої або інфікованої птиці.

Певну роль у поширенні грипу здатні відігравати і дикі птахи, переносячи збудника на великі відстані.

      Клінічні ознаки

     Захворюваність птиці на грип у господарстві може охоплювати від 80 до 100 % поголів’я і мати різний перебіг.

     Так, інкубаційний період триває від 20 годин до кількох діб, далі температура підвищується до 43–44°С, птиця стає пригніченою, яєчна продуктивність різко падає, спостерігаються порушення у роботі органів травлення та дихання, гребінь та сережки набувають синюшного забарвлення і вже протягом перших двох днів до 80–100% птиці гине.

     Для встановлення діагнозу до лабораторії можна направляти шматочки органів і слизові оболонки носу та носові витікання від підозрілих у захворюванні птахів.

   Специфічного лікування при захворюванні птиці на грип не розроблено.

   Власникам птиці, з метою запобігання заносу вірусу хвороби, необхідно дотримуватись наступних заходів профілактики:

– купівлю птиці здійснювати в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;

– інформувати державну ветеринарну службу про наявність птиці і надавати доступ для проведення клінічного огляду та необхідних профілактичних щеплень та обробок;

– утримувати різні види птиці окремо;

– виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою, в тому числі синантропною (голуб, горобець, сорока, ворона тощо);

– не допускати сторонніх осіб в місця утримання птиці;

– проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території, послід та підстилку спалювати або обеззаражувати біотермічним методом;

– дотримуватись правил особистої гігієни при догляді за птицею.

   При невластивій поведінці птиці, перших ознаках захворювання чи загибелі птиці необхідно терміново сповістити спеціалістів  Арбузинської районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: пров. Короткий, 13, смт Арбузинка, Арбузинський р-н, Миколаївська область, тел. 3-01-37, 0968776157.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь