СТАРТУВАЛА КАМПАНІЯ ДЕКЛАРУВАННЯ ГРОМАДЯНИМИ ДОХОДІВ ЗА 2019 РІК

Дата: 13.02.2020 11:48
Кількість переглядів: 503

Фото без опису       Арбузинська ДПІ Южноукраїнського управління ГУ ДПС у Миколаївській області інформує, що з 1 січня 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів за 2019 рік. Таким чином, отримані доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб, необхідно задекларувати, подавши податкову декларацію за минулий рік до 1 травня 2020року.
Податкова декларація про майновий стан і доходи подасться платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
-    особисто або уповноваженою на це особою;
-    надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
-    засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк. При направленні декларації засобами електронного зв'язку громадяни можуть скористалися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
Згідно вимог Податкового кодексу України обов'язковому декларуванню підлягають:
-    доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;
-    доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
-    спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
-    доходи від продажу інвестиційних активів;
-    іноземні доходи.
Граничні строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи у 2020 році:
10.02.2020    - для фізичних осіб - підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).
30.04.2020    - для громадян, які зобов'язані подати декларацію (до 01 травня року, що настає за звітним).
30.04.2020    - для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (до 01 травня року, що настає за звітним).
31.12.2020    - для громадян, які мають право на податкову знижку (по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року).
ЗО календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності - для фізичних осіб - підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням.
Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь