ДО УВАГИ БАТЬКІВ, ЯКІ МАЮТЬ ДІТЕЙ ДО 14 РОКІВ!

Дата: 23.10.2019 08:29
Кількість переглядів: 833

Відповідно до ст. 242 Цивільного кодексу України (далі — ЦК) батьки є законними представниками своїх дітей. Це означає, що батьки вчиняють правочини, здійснюють усі юридичні дії від імені своїх дітей на підставі факту свого споріднення.

Стаття 160 Сімейного кодексу України (далі — СК) закріплює право батьків на визначення місця проживання дитини: «Місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків». Та вказана норма містить лише загальне положення щодо права батьків. А порядок і нюанси реалізації цього права визначені цивільним законодавством. Так, відповідно до ч. 4 ст. 29 ЦК місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає. Частина 3 ст. 29 ЦК встановлює, що місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна. А от фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом (ч. 2 ст. 29 ЦК).

Таким чином:

до досягнення дитиною 10 років її місце проживання може бути зареєстроване лише за місцем проживання батьків (або одного з них);

місце проживання дитини віком від 10 до 14 років може бути зареєстроване або за місцем проживання батьків (одного з них), або в іншому місці за домовленістю між дитиною та батьками;

дитина віком від 14 років самостійно обирає і реєструє місце свого проживання.

         На підставі вищевикладеного та з метою захисту прав дітей повідомляємо, що  батьки, які не своєчасно зареєстрували місце проживання дитини та не мають правовстановлюючих документів на житловий будинок , після виповнення дитиною 14 років,  в подальшому не зможуть зареєструвати дітей в будинку  де проживає сімя. Тому наголошуємо про термінову реєстрацію  дітей, яким протягом    2019 -2020 років виповнюється 14 років.

        З питань реєстрації місця проживання дітей та отримання  консультації  звертатися  за місцем свого проживання  в старостинських округах та до Благодатненськорї сільської ради.

 

                Виконавчий комітет  Благодатненської сільської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь