До уваги фермерських господарств: нові бюджетні субсидії
До уваги фермерських господарств: нові бюджетні субсидії
Постановою КМУ від 24.10.2018 р. № 911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою КМУ від 07.02.2018 р. № 106.
Розширено коло фермерських господарств, які мають право на державну підтримку.
Відтепер на неї можуть розраховувати фермерські господарства (далі – ФГ), у яких чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік становить до 20000000 грн (раніше було 15000000 грн). А ФГ, зареєстровані в поточному році, можуть скористатися державною підтримкою надавши копію фінансового звіту за останній квартал.
При цьому площа землі сільськогосподарського призначення, що має перебувати у власності чи користуванні - необмежена (раніше було до 500 га).
Запроваджено нову форму державної підтримки для новостворених ФГ (п. 111 Порядку № 106)
ФГ, протягом перших трьох років після створення (реєстрації в ЄДР) можуть отримати бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних угідь (1 га). Субсидія надаватиметься один раз на рік виключно для провадження сільськогосподарської діяльності в розмірі 3000 грн на 1 га, але не більше 60000 грн (тобто за 20 га).
У 2018 році таку субсидію зможуть отримати ФГ зареєстровані в ЄДР після 1 січня 2016 року.
Запроваджено нову форму державної підтримки для інших ФГ
(п. 112 Порядку № 106)
ФГ (крім новостворених) у 2018 році можуть отримати бюджетну субсидію у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня, в розрахунку на одного члена ФГ (який станом на 1 січня 2018 року був і на період отримання бюджетної субсидії є членом ФГ).
За станом на 01.01.2018 прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, становить 1762 грн. Отже, субсидія становитиме 9691 грн на одного члена ФГ. Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне ФГ не може перевищувати 30 000 грн.
Наприклад, якщо згідно статуту ФГ та даних ЄДР членами ФГ є дві особи, то ФГ отримає 19382 грн (9691 грн х 2), а якщо три, то – 29073 грн. Якщо ж членів ФГ чотири особи, то воно мало б отримати 38764 грн, але через обмеження сума субсидії для такого господарства становить 30000 грн.
Хто є розпорядником бюджетних коштів на ці субсидії? Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, виділених на ці субсидії, є Український державний фонд підтримки фермерських господарств (далі – Укрдержфонд).
Які документи слід подати для отримання субсидії? Для отримання субсидії регіональним відділенням Укрдержфонду ФГ (у тому числі новоствореним) слід подати заявку й такі підтвердні документи:
- копію статуту ФГ (для юридичної особи) або копію договору (декларації - у разі одноосібного ведення) про створення сімейного ФГ;
- відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою (уточнюється, який саме документ підтверджує право володіння, користування земельною ділянкою);
- копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для ФГ). Таким документом має бути форма № 2-м або форма № 2-мс;
- копію фінансового звіту за останній квартал - для ФГ, які зареєстровані в поточному (2018) році (нововведення);
- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, — у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;
- згоду ФГ щодо надання Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.
Коли подавати документи? Щомісяця.
Куди подавати документи? До регіональних відділень Укрдержфонду.
Який порядок надання субсидії? На підставі пакету документів, отриманих від ФГ, регіональні відділення Укрдержфонду формують реєстри ФГ і до 10 числа передають їх до центрального відділення Укрдержфонду.
Мінагрополітики на підставі наданого узагальненого реєстру перераховує кошти до Укрдержфонду в межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань, який в свою чергу перераховує кошти на поточні рахунки ФГ.
Скористатися фінансовою підтримкою за цими напрямами можна один раз протягом бюджетного року.
Департамент агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації